مقالات

در اینجا ما مقالات مفید ویژه مدیران ارشد را از معتبر ترین مجلات و وب سایت های بین المللی ارائه می کنیم.

امیدواریم با خواندن این مقالات کاربردی به مدیریت هر چه بهتر سازمان شما و در رسیدن به اهداف شما کمک کنیم .

آمستردام، کانون استارت‌‌آپ‌های متنوع

چشم‌انداز بین‌المللی استارت‌آپ‌های آمستردام نشان می‌دهد این شهر با درآمد ناخالص ملی بالاتر از حد متوسط، ۳/ ۱ میلیون جمعیت و حجم سفرهای بین‌المللی میلیونی، هر چه بیشتر به قطب استارت‌آپ‌های دنیا تبدیل می‌شود. آمستردام به‌دلیل وجود محدودیت‌های کم، ساختار مالیاتی ساده و سهولت مشارکت در کار، کارآفرینان و موسسان تازه‌کاری را که ایده‌های تازه دارند، از سراسر دنیا جذب می‌کند. پاتریک دزیو، از موسسان شبکه شتاب‌دهنده‌های «استارت‌آپ‌‌بوت‌کمپ» می‌گوید: «این روزها توجه به استارت‌آپ‌ها در سراسر دنیا زیاد شده است.

بیشتر بخوانید…

تعهد احساسی کارکنان کلید اجرای درست استراتژی

بیشتر مدیران عامل خیلی خوب از استراتژی شرکت‌شان حرف می‌زنند. سالی یک بار، به همه یادآوری می‌کنند که این استراتژی چیست و شرکت برای تحقق آن چقدر خوب عمل می‌کند. سپس اجرای آن را به دیگر افراد سازمان واگذار می‌کنند. ۹۵ درصد مدیران عامل فکر می‌کنند کارمندانشان به استراتژی آنها متعهدند، درحالیکه تعداد عجیب ۸۰ درصد مدیران ارشد اصلا نمی‌دانند استراتژی چیست. این عدم آگاهی، به لایه‌های پایین‌تر کارکنان و در نهایت کارگران کارخانه می‌رسد.

بیشتر بخوانید…

چگونه شرکت‌هایی مانند اوبر صنایع قدیمی را مختل می‌کنند؟

این روزها سرویس‌های اسنپ و تپسی در ایران سر و صدای زیادی به پا کرده‌اند و حداقل اکثر تهرانی‌ها با این سرویس آشنایی دارند و اپلیکیشن آن را در گوشی خود نصب کرده‌اند. به نظر می‌رسد دیگر پیشرفت موج‌های تکنولوژی و کسب‌و‌کارهای فناورانه اجتناب‌ناپذیر است. اسنپ و تپسی مدل مشابه سرویس هم‌سفری آنلاین اوبر است که در بیش از ۵۳۶ شهر جهان فعالیت دارد. اما چرا این نوع سرویس‌ها و سرویس‌های مشابه با اقبال عمومی مواجه می‌شوند و چگونه توانسته‌اند در صنعت خود تحول ایجاد کنند؟ با نگاهی به صنایع سنتی در ایالات متحده آمریکا، واضح است که بسیاری از آنها قدیمی و حتی خسته‌کننده هستند.

بیشتر بخوانید…

مدیران بزرگ چگونه استعدادها را کشف می‌کنند؟

مدیران بزرگ چگونه استعدادها را کشف می‌کنند؟ منبع: Gallup : تجربه نشان داده که حتی اگر شما بدانید که استعدادهای نهفته در افراد چگونه شناسایی می‌شوند، باز‌هم نمی‌توانید به آسانی افرادی…
بیشتر بخوانید…

آرشیو

فهرست